Złotówka za 50 groszy.

Analizy spółek z GPW i NewConnect. Blog giełdowy.

Na szybko: BAH oraz Altus

Aktywa Altusa spadają po fatalnej prasie związanej z GetBack. BAH podał informacje o czerwcowej sprzedaży, które świadczą o tym, że II kwartał także może być obciążony sporymi kosztami marketingu i rabatami dla klientów. Jak wyglądają szczegóły?

Altus TFI
Atlus podał wartość aktywów pod zarządzaniem (and. assets under management, AuM) na koniec czerwca. To pierwszy miesiąc po ujawnieniu informacji o podejrzeniach wobec transakcji sprzedaży przez Altusa spółki EGB Investments do GetBack, jeszcze przed IPO windykatora. Względem maja, aktywa spadły o 5,8%. Względem IQ wynosi 8,1%, czyli znaczne przyśpieszenie w czerwcu. Największy odpływ jest w obszarze subfunduszy Altus i SKOK (-19,5%) oraz FIZów dedykowanych (-16,2%). To jeszcze nie koniec spadków. Widać to po Quercusie, który w kwietniu i maju miał największy exodus, jednak czerwiec vs. maj to dalej znaczny spadek (-5,5% AuM ogółem).

British Automotive Holding
BAH podał dane czerwcowej sprzedaży. Opisywana wcześniej negatywna tendencja odnośnie wartości sprzedanych aut jest kontynuowana. Pomimo, że liczba sprzedanych aut (na poziomie importera) cały czas jest większa rok do roku. Wyniki za II kwartał pokażą, czy bardzo duże nakłady marketingowe zdołują wynik tak jak w pierwszym kwartale (wynik netto spadł o 30% pomimo efektownych wzrostów ilości sprzedanych aut).


2 Comments

 1. Tomek

  Cześć ale Bah sprzedał w czerwcu 233 samochody o wartości 54 000 000 co daje mi wartosc 231,7tys na auto czy coś źle liczę??

  Tmk

  Reply
  1. 1za50.pl (Post author)

   Przy wyliczaniu tej wartości biorę ilości sprzedane do klientów końcowych (czyli 257 sztuk w czerwcu), ponieważ dopiero na tym etapie (tam mi się wydaje) jest rozliczona całość upustów i rabatów.
   Sprzedaż na poziomie importera (233) jest moim zdaniem gorszym wskaźnikiem, ponieważ część aut jest sprzedawana dilerom z grupy BAH (czyli dalej są „w grupie”). Dopiero po sprzedaży do klienta finalnego jest pełny cykl sprzedaży.

   Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij
Tweetnij
Udostępnij