Złotówka za 50 groszy.

Analizy spółek z GPW i NewConnect. Blog giełdowy.

Szczypta hipokryzji założyciela Quercusa

Z wywiadu dla Forbes’a (na temat Getback):

Rok, dwa lata temu, gdy inwestowaliśmy, wydawało się, że kupujemy całkiem niezłe instrumenty finansowe, emitowane przez stabilną firmę. Zakładałem racjonalność postępowania zarządu, a tej wyraźnie zabrakło.

Kilka akapitów niżej:

– Potrzeba tylko zdrowego rozsądku. Wystarczą 2–3 osoby w KNF, które będą na bieżąco sprawdzać, co się dzieje na rynku. Trzeba wyjść zza biurka i ruszyć w miasto. Pójść do instytucji finansowych, zobaczyć co, gdzie, za ile i dlaczego się sprzedaje. Sprawdzić, co jest reklamowane w mediach, szczególnie w Internecie. Nie jest trudno wyłapać różne złe rzeczy, które się dzieją – podkreśla.

1 Comment

 1. eric

  Kiedy cała giełda pnie się w górę to fundusze zarabiają. Kiedy giełda wpada w konsolidację/trend spadkowy to „specjaliści” pokazują swoje umiejętności, robiąc tzw. zyski ujemne.
  Z całym szacunkiem ale prezes Quercusa pokazał nam jak inwestują najlepsi w polsce 😀 Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że polski sektor inwestycyjny i finansowy to po prostu zagroda z baranami. Lepiej inwestować na własny rachunek, co też osobiście od kilku lat robię i z czystym sumieniem polecam każdemu.
  .. no chyba że ktoś chce znowu żałować że specjaliści z jego funduszu upakowali się pod korek w trefne obligacje/akcje etc.
  Quercusowi zabrakło wiele rzeczy, nawet tak podstawowych jak dywersyfikacja w definicji opisanej przez Nofsingera

  Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij
Tweetnij
Udostępnij