Złotówka za 50 groszy.

Analizy spółek z GPW i NewConnect. Blog giełdowy.

portfel IKE: British Automotive Holding

British Automotive Holding podał dziś bardzo dobre informacje odnośnie sprzedaży w lutym:

Wartość sprzedaży netto samochodów sprzedanych do dealerów spoza Grupy oraz wartość samochodów sprzedanych przez dealerów z Grupy do klienta finalnego wyniosła 58,1 M PLN (+24% r/r); YTD 96,8 M PLN (+25% r/r).

BAH (importer i sprzedawca brytyjskich samochodów z segmentu premium, takich jak Land Rover czy Jaguar) po oddzieleniu się od deweloperskiego Marvipolu pod koniec 2017 roku nie miał najlepszych miesięcy (od szczytu kurs spadł o ponad 30%). Szczególnie informacja o sprzedaży znacznego pakietu przez głównego akcjonariusza po 9,50 zł, czyli poniżej ówczesnej ceny rynkowej, spowodowała mocną wyprzedaż i spadek kursu. Nie pomogły informacje o „przyśpieszeniu” planów dywidendowych i rekomendowaniu wypłaty dywidendy w wysokości 80% zysku za 2017 rok. Przy oczekiwanym plus minus wyniku netto 50 mln zł, stopa dywidendy może być w okolicy 10%.

Jak widać po pierwszych miesiącach tego roku, biznes ma się dobrze pomimo chwilowego zniechęcenia do akcji BAH na rynku. Importer jest obecnie notowany na atrakcyjnych wskaźnikach: C/Z[2017] około 7 oraz C/WK = 0,88. Ze względu na rosnącą w tym roku sprzedaż oraz oczekiwaną wysoką dywidendę już za 2017 rok, 230 akcji BAH po 8,68 zł trafia do portfela IKE.

2 Comments

  1. Obserwator

    Wygląda to całkiem niezle.

    Reply
  2. Remigiusz Iwan - Rynekobligacji.com

    Dzięki za wpis, BAH również siedzi w moim portfelu akcyjnym.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij
Tweetnij
Udostępnij