Złotówka za 50 groszy.

Analizy spółek z GPW i NewConnect. Blog giełdowy.

Radpol podał szacunki wyniku 2017

Radpol podał szacunkowy wynik za 2017 rok. Nie ma miłego zaskoczenia, jednak pozytywna tendencja jest kontynuowana. W IV kwartale przychody wyniosły około 33,7 mln (+25%, ale 2016 był rekordowo słabym rokiem, więc nie ma co się ekscytować), pojawił się z powrotem minimalny, ale jednak zysk na sprzedaży. Warto jednak spojrzeć szerzej na tendencję — w takim ujęciu widać też negatywy:

Zysk na sprzedaży pojawił się z powodu mniejszych kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu. Niestety dalej kurczyła się marża na samej sprzedaży. Od wielu lat rosną koszty wytworzenia, niestety ta tendencja nie została jeszcze zahamowana i to jest największe zagrożenie w poprawie wyniku na sprzedaży w tym roku. A bez tego ani rusz. Szczególnie, że co do zasady spadające USD i EUR mogły wpłynąć pozytywnie na koszty zakupu surowców. Jeśli tendencja na walutach się odwróci, może być gorzej.

Podsumowanie
Radpol podał szacunek wyników na 2017 rok. Kurs nie zareagował na wyniki w żadną stronę. Na ten moment dalej brak jednoznacznego potwierdzenia, że kryzys 2016/2017 jest w pełni zażegnany. Istotnym aspektem jest jednak mocna pozycja gotówkowa Radpolu (po ostatnich emisjach), więc spółka ma wszelkie narzędzia, żeby walczyć o poprawę wyniku. Czy się uda — na odpowiedź trzeba jeszcze poczekać.

7 Comments

 1. wstaczkolan

  Czyli nadal na rozdrożu……

  Reply
 2. 1za50.pl (Post author)

  Takie zajęcie inwestowanie, 90% czasu nie wiesz do końca, na czym stoisz;)

  Reply
 3. Obserwator Spółek

  Nie wygląda to dobrze.

  Reply
 4. Wstaczkolan

  Po czym wnosisz że idzie w złą stronę ?

  Reply
 5. Wstaczkolan

  Na papierze jest całkiem spory obrót , mam wrażenie że ktoś zbiera papier , powoli nie spieszy sie kupuje ,

  Reply
 6. Wstaczkolan

  Witam ponownie ,
  Czy nasuwają się jakieś refleksje odnośnie wczorajszych komunikatów ? Czy powiało optymizmem ? Rynek raczej przyjął neutralnie , moze jeszcze nie było czasu na analizę ?
  Trend boczny utrzymuje sie juz dobrych kilka tygodni.

  Reply
 7. Emilo

  Jakiś komentarz do wyników za 1kw?

  Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij
Tweetnij
Udostępnij